BİLİŞİM NEWS...Marka Teknoloji, Karadeniz Ticaret ve Yatırım Forumu’na katıldı - -20/12/2012 ...habere tıklaHaber Link'i için Tıklayınız...

Marka Teknoloji, Karadeniz Ticaret ve Yatırım Forumu’na katıldı

Teknoloji aksesuarlarında Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan Marka Teknoloji, bu yıl üçüncü kez yapılan Karadeniz Ticaret ve Yatırım Forumu’na katıldı. 25-27 Kasım 2012 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan Forum’da teknoloji aksesuarları alanında faaliyet gösteren tek firma olarak katılan Marka Teknoloji, Forum boyunca bölge ülkelerdeki çeşitli firmalarla işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi.

Marka Teknoloji Genel Müdürü Ufuk Altay, Forum’un hem genel olarak hem de Marka Teknoloji için çok başarılı geçtiğini belirterek, “Hem kültürel hem coğrafik hem de ekonomik benzerlikteki Karadeniz’e komşu ülkeleri daha iyi tanıma ve kendimizi tanıtma olanağı bulduk. Önümüzdeki günlerde, markamız olan M&W için Forum’un somut sonuçlarını, çeşitli işbirliği anlaşmaları ile görebileceğimize inanıyoruz” dedi.

TUSKON çatısı altında gerçekleşen 3. Karadeniz Ticaret ve Yatırım Forumu’na tarımdan turizme, hayvancılıktan sanayiye kadar çok farklı sektörden 100 Türk firması katıldı. İkili görüşmelerin de gerçekleştirildiği Forum’da, teknoloji aksesuarları alanında daha çok Çin ürünlerinin hâkim olduğu Azerbaycan’da Türkiye’yi Marka Teknoloji temsil etti.