M&W Color Day Laptop Çantası ...01/10/2012 ...habere tıklaİnceleme: M&W Color Day Laptop Çantası

Bugüne kadar hep dizüstü bilgisayar inceledik, şimdi sıra onları taşıyacak bir çantaya bakmaya geldi.
 
 
Bilgisayar almayı düşünen insanların ilk tercihi artık dizüstü bilgisayarlar oldu. Bunun en büyük sebebi ise dizüstü bilgisayarların taşınabilir olması. Elbette bu cihazları tek başına taşımak pek kolay değil, illa ki bir çantaya ya da kılıfa koymanız gerekiyor. 
 
 
 
Eğer sürekli hareket halinde olan birisiyseniz ve dizüstü bilgisayarınızı her zaman yanınızda taşımanız gerekiyorsa, kullanacağınız çanta sizin için çok önemlidir. Tasarım, ergonomi ve malzeme gibi kriterlerin hepsi rahat kullanım için büyük önem taşır. İncelememize konu olan M & W Color Day serisi dizüstü bilgisayar çantaları bakalım bu üç kriter göz önüne alındığında neler yapabiliyor.
 
Her Boyutta Var
 
Öncelikle şunu söyleyelim M&W Color Day serisinde her boyuttaki dizüstü bilgisayara göre bir model var. Seride 10,2 – 12,1 inç, 13,3 – 14,1 inç ve 15,6 – 16 inç ekranlı dizüstü bilgisayara uygun modeller var. Ayrıca 10 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara geniş bir seçenek sunuluyor.
 
 
İlk kriterimiz olan tasarım ile başlayalım. Burada tasarımdan kastettiğimiz şey çantanın sahip olduğu bölümler ve yerleri. Çantada dört adet bölüm bulunuyor. Dizüstü bilgisayarın konulduğu bölüm dışındaki bölümlerin ikisi ön tarafta biri ise arkada yer alıyor. En önde yer alan bölüme dikey olarak açılan bir fermuar ile ulaşılıyor. Onun hemen arkasında, hacim olarak ondan daha geniş fakat daha dar olan bir bölüm var. Bu bölümün üst kısmı açık, sadece bir cırt bant yer alıyor. Ana gözün arkasında yer alan cep de benzer bir yapıda. Cırt bant ile kapanan bu bölüm ana bölüm kadar geniş fakat üst kısmı dar olduğundan, geniş bir kağıt ya da dosya koymak isterseniz zorlanabilirsiniz.

Nereye Ne Koyacağız?

En öndeki bölüm daha çok kağıt ve dosya gibi şeyler koymaya yarıyor. Onun arkasındaki kısma ise dizüstü bilgisayarınızın şarj aletini, farenizi ve bazı ufak aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz. Aynı şekilde arka bölümü de kullanmanız mümkün fakat eğer çantayı omzunuza asarsanız bu kısım sizi rahatsız edebilir. Fermuarlı bölüm hariç tüm bölümlerin darbelere karşı koruyan yumuşak bir malzeme ile kaplı. 

M&W Color Day çantalar dikişsiz bir şekilde üretilmiş. Kullanılan malzeme de epey dayanıklı gözüküyor. Çantayı yırtmak ya da bir yerinden delmek için epey uğraşmanız lazım. 
 
Rahat Taşınıyor mu?
 
Çantayı iki türlü taşıyabiliyorsunuz. Elinizde taşımak çok kolay ve rahat. Elle tuttuğunuz yerler farklı bir malzemeden üretilmiş ve eliniz terlediğinde kaymasını engelliyor. Ancak çantayı omzunuzda taşımak istiyorsanız pek rahat edebileceğinizi söylemek zor. Çünkü omuzda taşımak için çantayla beraber gelen kayış çok kısa ve ince. Bu yüzden bu çantanın omuzda taşımaya pek uygun olmadığını söyleyebiliriz.
 
 
Genel olarak bakıldığında, M&W Color Day serisi çantalar, çok fazla yer kaplamayan, derli toplu bir dizüstü bilgisayar çantası almak isteyenlerin beğenisini kazanacaktır. Öte yandan, çantanızda dizüstü bilgisayar haricinde çok fazla başka şey de taşımak istiyorsanız bu modellerin size pek uygun olmadığını da söyleyelim.