Kurumlara özel bilgisayar çantası ...31/08/2012 ...habere tıkla
Kurumlara özel bilgisayar çantası

Marka Teknoloji, kendi markalarına yönelik üretimin yanı sıra kurumlara özel bilgisayar çantası üretimi de yapıyor. Fatih Projesi kapsamında dağıtılan General Mobile tablet bilgisayar çantasının tasarımı da Marka Teknoloji tarafından yapıldı.

İstanbul – 2007 yılından bu yana bilgi teknolojileri aksesuarları üreten ve satışa sunan Marka Teknoloji, kendine ait üç marka dışında kurumlara özel bilgisayar çantası ve benzer aksesuarları da üretiyor. Şirket, bilgisayar markalarına özel tasarım ve üretim yaptığı gibi kurumların ihtiyacına yönelik toplu taleplere de yanıt veriyor.

Marka Teknoloji Genel Müdürü Ufuk Altay, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında dağıtımı yapılan ilk tablet bilgisayarlara özel çanta tasarladıklarını açıklayarak, “General Mobile ile bu projede yaptığımız iş ortaklığına benzer farklı bilgisayar markaları ile de iş ortaklığı yapıyoruz. Şirketlerin gereksinime göre, markalara özel çantalar üretebiliyoruz” dedi. Yoğun çalışma yaptıkları bir diğer iş ortaklarının Yıldız Holding şirketlerinden Exper olduğunu belirten Altay, bilgisayar çantası konusunda artık yerli üretimin firmalar açısından daha avantajlı olduğunu vurguladı. Gerek Marka Teknoloji’nin gerek diğer ciddi yerli üreticilerin hem tasarım hem üretim kalitesi konusunda yabancı rakiplerine karşı iddialı oluğunu savunan Altay, “Fiyat konusunda da artık yurtdışı ile rekabet edebilir hale geldik. Yerli markalara talep arttıkça fiyat avantajımız da artacak. Böylece ülke kaynakları da yurtiçinde kalmış olacak” dedi.

Bilgisayar markaları dışında kurumların kendi çalışanları ya da farklı etkinlikler için gereksinimi olduğunda özel bilgisayar çantası ürettiklerini ifade eden Altay, bu özel üretimlerin haricinde Marka Teknoloji’ye ait M&W, Luce Bianca ve CaseBULL markaları için tüketiciye yönelik standart üretimlerinin de devam ettiğini açıkladı.